Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Czy Bemowo Piskie będzie miało sołtysa?

2020-02-27 11:06:26 (ost. akt: 2020-02-27 11:34:23)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Do 3 marca potrwają konsultacje społeczne w sprawie przekształcenia Bemowa Piskiego w sołectwo. Obecnie miejscowość posiada statut Samorządu Osiedla.

Trwają konsultacje społeczne w Bemowie Piskim. Mieszkańcy decydują czy ich miejscowość zostanie sołectwem. Pomysł na przekształcenie miejscowości w sołectwo wynikł z inicjatywy mieszkańców, którzy w ubiegłym roku złożyli wniosek w tej sprawie. — Przeanalizowaliśmy to pod względem prawnym, a kiedy okazało się, że jest to możliwe, rozpoczęliśmy procedury — mówi Marta Zysk z Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej.

Z czym wiązałoby się przekształcenie Bemowa Piskiego w sołectwo? — Największą zmianą byłby przysługujący fundusz sołecki — odpowiada Marta Zysk. — Jeśli okazałoby się, że faktycznie Bemowo Piskie stałoby się sołectwem, byłoby największym sołectwem w gminie Biała Piska, tuż po Drygałach. W przypadku Bemowa Piskiego pula funduszu sołeckiego byłaby największa, bo w miejscowości zameldowanych jest dokładnie 1137 osób (dane na dzień 20 lutego - przyp. red), a kwoty przeliczane pod są właśnie m.in. od liczby mieszkańców.

Konsultacje rozpoczęły się od spotkania z mieszkańcami, podczas którego urzędnicy wyjaśnili różnice pomiędzy Samorządem Osiedla a sołectwem. — Mieszkańcy mogli zapoznać się z propozycją ewentualnego statutu. Tego samego dnia zostawiliśmy ankiety, w których mogli wyrazić swoje zdanie. Ponadto ankiety dostępne są także w tutejszej świetlicy, w Urzędzie Miejskim w Białej Piskiej, na stronie internetowej naszego Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce „Konsultacje społeczne”, a także trafiły do domów. Wypełnione można zostawić w świetlicy w Bemowie Piskim lub dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej. Konsultacje społeczne potrwają do 3 marca — dodaje Marta Zysk.

bas


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej z Gazetą Piską tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages