Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Czy radna straci mandat?

2020-03-05 13:20:29 (ost. akt: 2020-03-05 17:53:14)
Radna Iwona Piechowska (z prawej)

Radna Iwona Piechowska (z prawej)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Radni Rady Miejskiej w Białej Piskiej otrzymali pismo od wojewody z którego wynika, że radna Iwona Piechowska mogła naruszyć prawo.

Jak poinformował wojewoda chodzi o złamanie ustawowego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radna uzyskała mandat. Zdaniem wojewody radna mogła naruszyć art. 24 f ust. 1 i ust. 1 a ustawy o samorządzie gminnym, bo stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej radnej Piechowskiej stanowi mienie komunalne gminy Biała Piska. Według wojewody takie wykorzystanie mienia komunalnego jest wystarczającą przesłanką do wygaśnięcia mandatu radnej. Wojewoda zwrócił się do radnych o zbadanie wystąpienia przesłanek wygaśnięcia mandatu radnej Piechowskiej i zbadanie sprawy we własnym zakresie. To oznacza, że jeszcze w tym miesiącu radni muszą poinformować wojewodę o podjętej decyzji.

- Na chwilę obecną mogę tylko powiedzieć, iż zgodnie z ustaleniami z przedstawicielem od Wojewody Rada Miejska w Białej Piskiej czeka na opinię prawną w sprawie radnej Iwony Piechowskiej. Po zapoznaniu się ze sprawą w ciągu 30 dni od daty wpłynięcia pisma Rada Miejska przedstawi swoje stanowisko - komentuje przewodniczący rady Marek Grabowski.

Poprosiliśmy również radną o komentarz. Czekamy na odpowiedź. Więcej na ten temat w następnych wydaniach Gazety Piskiej.

Źródło: UM w Białej Piskiej


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages