Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Mieszkańcy Bemowa za utworzeniem sołectwa

2020-03-05 14:48:32 (ost. akt: 2020-03-05 14:58:11)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay.com

Znamy wyniki konsultacji społecznych w Bemowie Piskim. Przypomnijmy. Mieszkańcy decydowali o zmianie statutu ich miejscowości.

W konsultacjach wzięło udział 219 osób, z czego 198 pozytywnie opowiedziało się za przekształceniem Bemowa Piskiego w sołectwo, a 11 przeciwko. Dziesięć głosów uznano za nieważne, bo po weryfikacji z ewidencją ludności okazało się, że zagłosowały osoby nieuprawione.

Ostateczna decyzja będzie zależała od radnych Rady Miejskiej w Białej Piskiej. Jeśli radni zagłosowaliby pozytywnie to Bemowo Piskie, tuż za Drygałami, byłoby drugim, największym sołectwem w gminie.

- Z uwagi na fakt, iż 22 marca w Bemowie Piskim odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Białej Piskiej, uchwałę odnośnie przekształcenia Bemowa Piskiego w sołectwo przedstawimy radnym na sesji w kwietniu. To właśnie wtedy nowo wybrana radna lub radny będzie miała możliwość podjęcia pierwszej, znaczącej decyzji, szczególnie, gdy chodzi akurat o okręg, z którego startuje - mówi Marta Zysk z Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages