Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Leśniczówka Pranie. Rusza XXIII Letni Sezon Artystyczny

2020-07-09 05:45:00 (ost. akt: 2020-07-09 05:48:22)
Wiersze i prozę poetki Anny Świrszczyńskiej przedstawią Maja Komorowska i Łukasz Borkowski

Wiersze i prozę poetki Anny Świrszczyńskiej przedstawią Maja Komorowska i Łukasz Borkowski

Autor zdjęcia: Archiwum GP

KULTURA || Już w najbliższą niedzielę inauguracja letnich koncertów w Praniu. Rusza XXIII Letni Sezon Artystyczny — zapewne najdziwniejszy ze wszystkich — i jednocześnie początek 37. edycji koncertów z cyklu "Muzyka u Gałczyńskiego".

Wiersze i prozę poetki Anny Świrszczyńskiej przedstawią Maja Komorowska i Łukasz Borkowski w programie według scenariusza Marii Topczewskiej "Idę, wciąż idę". Pretekstemdo jego powstania było opublikowanie przez wydawnictwo WAB "Zapisków intymnych" poetki.

Maja Komorowska napisała: "35 lat temu umarła Anna Świrszczyńska. Czytam Jej wiersze i to, co o Niej napisali inni. Była osobna. I życie miała osobne. Trudno pojąć, dlaczego ciągle jest jakby w cieniu, jakby nieobecna. Chyba czas na Jej Wielki Powrót w pięknie wydanym tomie poezji zebranych. Chciałabym".

Jej partnerem na scenie będzie Łukasz Borkowski, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, wcześniej przez wiele lat wolontariusz Muzeum w Praniu, w ubiegłym roku laureat nagrody Arete Teatru Polskiego Radia za debiut aktorski.Muzycznie program dopełni pianista Radosław Sobczak, który jest laureatem II nagrody I Europejskiego Konkursu Pianistycznego “Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu (2008). Został wyróżniony na XIV Międzynarodowym Konkursie im. F Chopina w Warszawie w 2000 roku, otrzymując m.in. tytuł “Najlepszego Polaka Konkursu” oraz wiele nagród pozaregulaminowych. Koncertował na całym świecie, w tym jako pierwszy polski pianista w Maskacie (Oman) na zaproszenie Ambasady Polskiej w Rijadzie m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Czechach, Włoszech, Rosji, Szwajcarii, Izraelu, Palestynie , Australii, Chinach i USA. W latach 2010-2012 był pedagogiem Chopin-Keimyung University w Daegu w Korei. Obecnie jest asystentem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Był nominowany do nagrody Fryderyka 2019 za album “Paderewski. Piano works” oraz do Fryderyka 2020 za płytę “Marcin Tadeusz Łukaszewski. Piano Etudes”.

Koncert "Idę, wciąż idę" odbędzie się w niedzielę, 12 lipca, o godz.17.00. Bilety: 25 złPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages