Bez niespodzianki. Znicz pewnie ograł Ronę i mknie po puchar

2021-08-26 07:47:16(ost. akt: 2021-08-26 07:50:17)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

Znicz zgodnie z planem zameldował się w kolejnym etap rywalizacji o Wojewódzki Puchar Polski. Zespół z Białej Piskiej pokonał Ronę 03 Ełk 5:2, a losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie już przed przerwą.
Drugim pucharowym rywalem w tej edycji WPP była Rona 03 Ełk. Beniaminek ligi okręgowej potraktował mecz z III-ligowcem jako duże wyzwanie. Młodzi chłopcy z Ełku pokazali się z dobrej strony, ale nasz doświadczony zespół kontrolował przebieg rywalizacji.

Czerwono-zielony sztab szkoleniowy postanowił nie eksperymentować ze składem w pucharowej rywalizacji. W bramce debiutował sprowadzony latem Jakub Kanclerz, ale w polu od pierwszej minuty zagrali zawodnicy regularnie reprezentujący barwy Znicza. Zmiennicy pojawili się na boisku w drugiej części, gdy losy rywalizacji były już przesądzone.

Wynik bardzo szybko otworzył Bartosz Giełażyn, dla którego było to gol w czwartym meczu z rzędu. Bramka na 2:0 padła po samobójczym trafieniu zawodnika z Ełku, a przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze Jakub Mosakowski. Nasze prowadzenie w drugiej części podwyższył Łukasz Trąbka. W 74. min z gola cieszyli się gospodarze. Po chwili jeszcze raz gratulacje kolegów przyjmował Jakub Mosakowski, wykorzystując rzut karny, a w końcówce wynik ustalił Krystian Krzyś, zdobywając drugą bramkę dla Rony.

Mecz III rundy WPP zaplanowano 11 listopada.

Rona 03 Ełk – Znicz Biała Piska (0:3) 2:5

0:1 – Giełażyn (7), 1:2 – samobójcza (25), 0:3 – Mosakowski (39), 0:4 – Trąbka (66), 1:4 – Jabłoński (74), 1:5 – Mosakowski (80 karny), 2:5 – Krzyś (85)

ZNICZ: Kanclerz – Romachów (60 Suski), Molski (65 Duchnowski), Mosakowski, Denert, Trąbka, Furman (60 Kuśnierz), Gondek, Fiedorowicz (65 Ołów), Famulak, Giełażyn

Żródło: Znicz Biała Piska