Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Trzy magiczne słowa

Realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjny "Poszukiwacze przygód"

Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej przystąpiło do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, którego inicjatorem jest miesięcznik „Bliżej przedszkola”. Jest to projekt wspomagający realizację i osiągnięcie celów wychowania przedszkolnego. „POSZUKIWACZE PRZYGÓD” to wspólna nazwa dla 8 „małych” projektów przedszkolnych obejmujących różne obszary podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Projekt będzie realizowany od 10 lutego do 19 czerwca 2015 roku.
Przedszkole jest miejscem, w którym w sposób naturalny kształtujemy i doskonalimy umiejętności społeczne. Świetną okazją do utrwalenia treści z zakresu przyjaznych i akceptowanych postaw oraz zachowań wobec innych ludzi były działania, które podjęliśmy w ostatnim karnawałowym tygodniu. Dzieci uczestniczyły między innymi: w przedstawieniu teatralnym pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce”, zajęciach „Ważne słowa”, obchodziły Tłusty Czwartek i Walentynki. Przedszkolacy podczas przedstawienia, zajęć, wspólnych zabaw i uroczystości poznawali wartość, znaczenie przyjaźni, miłości, szacunku dla innych ludzi oraz tradycji. Nawiązywali kontakty z rówieśnikami, co sprawiło, że uczyli się form zachowania w trakcie różnych wydarzeń oraz pełnienia określonych ról społecznych. Oprócz tego dzieci rozwijały umiejętność współpracy, efektywnej komunikacji oraz poczucie odpowiedzialności grupowej. Podczas zabaw panowała pełna uśmiechu i życzliwość atmosfera. Odświeżyliśmy i poznaliśmy na nowo wielką moc „Magicznych słów – przepraszam, proszę, dziękuję”.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejskie Przedszkole w Białej Pi oraz opublikowany na portalu Biała Piska: Mali poszukiwacze przygód: przepraszam, proszę, dziękuję
Oceń artykuł:

(0)