Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Podziel się:

Podziel się:

Dzieciństwo bez próchnicy

Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej uczestniczy w realizacji projektu współfinansowanego przez Szwajcarię

Miejskie Przedszkole w Białej Piskiej bierze udział w Projekcie „Edukacja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców” współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej „SWISS CONTRIBUTION”. Partnerami projektu są Ministerstwo Zdrowia, Uniwersytety Medyczne, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.
Celem głównym Projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy zębów u dzieci w wieku 0-5 lat, cele bezpośrednie to:
1. poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 3-5 lat,
2. wzrost świadomości i utrwalenie prawidłowych nawyków w zakresie higieny jamy ustnej w grupach docelowych.
9 kwietnia 2015r. w przedszkolu odbyło się spotkanie przedstawicieli rodziców i wychowawców ze stomatologiem, podczas którego rodzice mieli okazję uporządkować i wzbogacić posiadaną wiedzę na temat profilaktyki zdrowia jamy ustnej. Podczas spotkań z przedszkolakami z poszczególnych grup, pan dentysta zademonstrował właściwy sposób mycia zębów, upewnił się, że dzieci znają zasady zdrowego, bezpiecznego dla uzębienia odżywania się oraz podarował wszystkim zestawy składające się z pasty i szczoteczki do mycia zębów.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejskie Przedszkole w Białej Pi oraz opublikowany na portalu Biała Piska: Dzieciństwo bez próchnicy
Oceń artykuł:

(0)