Czwartek, 16 lipca 2020. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Niebieski - Dzień Wody

Przedszkolacy zachęcają do oszczędzania wody i dbania o jej czystość

22 kwietnia obchodziliśmy w Miejskim Przedszkolu w Białej Piskiej Dzień Niebieski – Dzień Wody. Wszystkie dzieci, ubrane w stroje w kolorze niebieskim, spotkały się, by poprzez wspólne przeżywanie i różnorodne zabawy, poznać znaczenie wody w przyrodzie oraz nauczyć się, w jaki sposób chronić ją i oszczędzać. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o tym, komu potrzebna jest woda. Najbardziej emocjonujący był udział w ciekawych zabawach badawczych i eksperymentach.
Po zajęciach praktycznych przedszkolacy wyposażeni w transparenty i tablice, na których wypisane były hasła zachęcające do chronienia przyrody, przemaszerowali ulicami miasta. Manifestacja wywołała ogromne zainteresowanie. Do kolumny przedszkolaków dołączyli rodzice i liczni przechodnie. Kolorowy korowód pomaszerował nad staw, gdzie pragnęliśmy uświadomić wszystkim konieczność dbania o czystość tego, stanowiącego ozdobę naszego miasteczka, zbiornika wodnego.
Jesteśmy pewni, że dzięki takim zajęciom dzieci zrozumiały, że także na przedszkolakach ciąży odpowiedzialność za ochronę przyrody i oszczędzanie jej zasobów.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejskie Przedszkole w Białej Pi oraz opublikowany na portalu Biała Piska: Przedszkolaki zachęcają: Oszczędzajmy wodę i dbajmy o jej czystość!
Oceń artykuł:

(0)