Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Atak wirusa ASF! Sztab kryzysowy zwołał zebranie

2019-01-18 08:33:52 (ost. akt: 2019-01-18 08:52:35)

W związku z odnotowaniem na terenie gminy Biała Piska 5 potwierdzonych przypadków dzików zakażonych wirusem ASF znalezionych w okolicach Monet, Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego zwołuje zebranie we wtorek, 29 stycznia.

Kilka tygodni temu wirus ASF zaczął się nagle rozprzestrzeniać w naszym powiecie. Na terenie gminy Biała Piska odnotowano 5 potwierdzonych przypadków zakażonych wirusem ASF dzików, które znaleziono w okolicach Monet.

Pisaliśmy o tym tutaj

W związku z zaistniałą sytuacją i tym, że duże pogłowie trzody chlewnej posiadana właśnie gmina Biała Piska, 29 stycznia (wtorek) o godzinie 12 (Referat Robót Publicznych i Gospodarki Komunalnej - ul. Sikorskiego 21) odbędzie się spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem m.in. Powiatowego Lekarza Weterynarii, producentów trzody chlewnej, rolników, przedstawicieli kół łowieckich, nadleśnictwa i sołtysów.

To właśnie na tym spotkaniu będą odmówione propozycje odpowiedniego zabezpieczenia i utrzymania funkcjonujących ferm.

Uwaga! Każdy przypadek znalezienia padłych zwierząt należy zgłosić do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Piszu pod nr tel. 87 423 27 53

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages